Ana Hatlarıyla İslam Tarihi 4 pdf oku indir

tarafından
8
Ana Hatlarıyla İslam Tarihi 4 pdf oku indir

Beş asır boyunca Müslümanlar’ın önderliğini temsil edenabbasi halifeliği, İslam tarihinde Osmanlılardan sonra en uzun ömürlü devlettir. Abbasiler, uzun süre Müslümanlar’ın siyasi hayatına hakim olmuş, son anına kadar da İslam dünyasının manevi liderliğini sürdürmüştür. Bu trihi süreçte dini, sosyal ve kültürel alanda çok büyük değişmeler şahir olunmuştur. Değişimlerin yaşanılan sürecin siyasi hayatıyla doğrudan irtibatı bulunmaktadır. Binaenaleyh asırlar boyunca gerek İslam aleminde, gerekse o dönemin bilinen dünyasında meydana gelen gelişmelerin ortaya konulabilmesi, abbasi siyasi tarihinin bilinmesiyle doğrudan alakalıdır.
 

Ana Hatlarıyla İslam Tarihi 4 isimli 480 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Prof. Dr. Adem Apak tarafından kaleme alınmış ve ENSAR NEŞRİYAT yayınevinin 15.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dinle ki Dinlenesin pdf oku indir başlıklı makalemizde Dinle ki Dinlenesin indir, Dinle ki Dinlenesin oku ve Dinle ki Dinlenesin pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ana Hatlarıyla İslam Tarihi 4 pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.