Ana Hatlarıyla İslam Tarihi 3 pdf oku indir

Ana Hatlarıyla İslam Tarihi 3 pdf oku indir

İslâm tarihinde Muaviye b. Ebû Süfyan’ın Hz. Hasan’dan halîfeliği devralmasıyla başlayıp Mervan b. Muhammed’in öl-dürülmesine kadar geçen döneme Emevî Asrı adı verilir. Gerek Hz. Peygamber (sav) devrinde yaşamış sahâbe ile ondan sonraki nesil arasında bir zaman köprüsü olması, gerekse bu süreçte meydana gelen hadiselerin Müslüman-ların zihninde derin izler bırakmış olması sebebiyle, Emevîler devleti İslâm tarihinin üzerinde en fazla tartışma yapılan dönemini teşkil eder. Bu tarihi sürece dair akademik, entellektüel ve popüler ilgi ve alâka günümüzde de etkisini sürdürmektedir.
 

Ana Hatlarıyla İslam Tarihi 3 isimli 280 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Prof. Dr. Adem Apak tarafından kaleme alınmış ve ENSAR NEŞRİYAT yayınevinin 11.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Müslümanca Yaşamak pdf oku indir başlıklı makalemizde Müslümanca Yaşamak indir, Müslümanca Yaşamak oku ve Müslümanca Yaşamak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ana Hatlarıyla İslam Tarihi 3 pdf oku indir - PDF indir