Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Güneydoğu Asya kültürlerinde “cinnet” hâlini ifade etmek için kullanılan “amok”, gözü kararan, hiddetle saldıran ve muhatabını ölüme götürebilen bir hastalık. Zengin ve kibirli bir kadından gelen yardım talebini reddeden bir doktorun, kendi duyguları ve meslek etiği arasında yaşadığı bocalamayı konu alan  Zweig’ın en ünlü novellası, Almanca aslından Türkçeye çevrildi.
“Artık biliyordum bunun hayat memat meselesi olduğunu ve neye mal olacağını. Fakat kadına ulaşabilmeme imkân yoktu. Bu fırtınalı, kaba saba adamın yani benim, onun peşinden gitmem tabii ki kadını ürkütmüştü. İşte… Bir saniye! Bekleyin! Bu, birini öldürmeden uyarı gibiydi. Ben de kendi yok oluşuma doğru gittim. O bir hanımefendiydi! Bense bir Amok Koşucusu!”
 

Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 63 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Stefan Zweig tarafından kaleme alınmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 14.05.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Azil pdf oku indir başlıklı makalemizde Azil indir, Azil oku ve Azil pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir - PDF indir