Altıncı Koğuş (Kısa Klasik) pdf oku indir

Altıncı Koğuş (Kısa Klasik) pdf oku indir

Doktor Ragin’in yönettiği akıl hastanesindeki Altıncı Koğuş kilit altındaki hastaların tutulduğu özel bir bölümdür. Kurumda göreve başladığında, düzensizlik, hüküm süren pislik, hijyen eksikliği ve çürümüşlükle savaşmayı deneyen Doktor Ragin, bir süre sonra yılgınlığa kapılıp hastaları kaderlerine bırakmayı tercih eder.  Günün birinde, bu koğuşun sakinlerinden eğitimli bir hasta olan Gromov’la tesadüf eseri tanışmasıyla beraber kurdukları dostluk, saatlere yayılan sohbetleri, başta genç Doktor Hobotov olmak üzere hastanede görevli birçok kişiyi rahatsız eder. Doktor Ragin anlamlandıramadığı bir dizi olayın odağındadır artık.
Öykünün büyük ustası Çehov’un Rus toplumunun ahlaki çöküntüsünü, duyarsızlığını, harekete geçmek yerine sorunları izlemekle yetinen Rus aydınının halktan kopuşunu gerçekçi yaklaşımıyla kaleme aldığı Altıncı Koğuş derin bir toplum çözümlemesidir.
 
#dünyaklasikleri #rusklasikleri #öykü #toplumsaleleştiri #gerçekçilik #toplumsalyozlaşma
 

Altıncı Koğuş (Kısa Klasik) isimli 88 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Anton Çehov tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 25.09.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gizli Tarih pdf oku indir başlıklı makalemizde Gizli Tarih indir, Gizli Tarih oku ve Gizli Tarih pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Altıncı Koğuş (Kısa Klasik) pdf oku indir - PDF indir