Allah Vardı ve Başka Hiçbir Şey Yoktu pdf oku indir

Allah Vardı ve Başka Hiçbir Şey Yoktu pdf oku indir

Ey yüce Allah’ım! Ey nihai idealim, ey insanlığın nihai arzusu! Aczimle senin huzurunda toprağa kapandım, sana secde ediyorum. Yalnız sana tapıyor, sana şükrediyorum ve sadece seni övüyorum, evet, sadece seni! Ey büyük Allah’ım, övgüyü ve hamdı yalnızca sen hak ediyorsun.
Ey beşeriyetin sevgilisi, sadece sen, sadece sensin benim kaybettiğim! Lâkin ne yazık ki çoğunlukla senin yerine dünyanın aldatıcı ve geçici metaına yöneliyorum. Onlara gönül düşürüyor ve seni unutuyorum! Buna unutkanlık diyemeyecek olsam da -çünkü zahiren var olan bir güzellik, aynı zamanda senin cilvendir ve senin tecelline mest olmak da senin zatına duyulan aşktır-…
Ben her zaman, her şeyin meftunu oldum. Kendi gönlümün derinliklerinde sana aşk besledim. O halde ey yüce Allah’ım! Bunun için beni suçlama. Sadece bana mümkün olduğunca yakınlaşmak için kuvvet ve yetkinlik ver ki sonsuz ve ebedî bahçene yaptığım bu uzun yolculukta türlü yeşillik ve yosunlar ilgimi çekmesin; ana yoldan geri kalmayayım.
 

Allah Vardı ve Başka Hiçbir Şey Yoktu isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Mustafa Çamran tarafından yazılmış ve FETA YAYINCILIK yayınevinin 24.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hz. Peygamber Dönemi Eğlence Kültürü pdf oku indir başlıklı makalemizde Hz. Peygamber Dönemi Eğlence Kültürü indir, Hz. Peygamber Dönemi Eğlence Kültürü oku ve Hz. Peygamber Dönemi Eğlence Kültürü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Allah Vardı ve Başka Hiçbir Şey Yoktu pdf oku indir - PDF indir