Akıllı Yatırımcı pdf oku indir

tarafından
29
Akıllı Yatırımcı pdf oku indir

“Yatırımcılık hakkında gelmiş geçmiş en iyi kitap.”
Warren Buffett, Ünlü yatırımcı, dünyanın en zengin 3. adamı
 
“Hayatınız boyunca tek bir yatırım kitabı okuyacaksanız, bu olsun.”
Forbes
 
“Bu kitap Benjamin Graham’ın yatırımcılık hakkındaki olağanüstü başarı kazanmış temel ilkelerini net bir şekilde açıklıyor.”
Money
 
“Bu kitap hayatınız boyunca başarılı yatırımlar yapabilmeniz için gerekli bilgileri ve mantıksal çerçeveyi eksiksiz ve anlaşılır biçimde sunuyor. Sizin yapmanız gerekense gerekli duygusal disiplini sağlamak.”
 
“Yatırımcılığın temel ilkeleri hisselere iş ortaklığı gibi bakmak, piyasa dalgalanmalarını yararınıza kullanmak ve hesaplamalarınızda bir güvenlik marjı bırakmaktır. Bunları bize Benjamin Graham öğretti, yüz yıl sonra da yatırımcılığın temel taşları bunlar olacak.”
Warren Buffett
 
Warren Buffett’ın önsözü ve sonsözü ile, Jason Zweig’in güncel yorumlarıyla
 
Amazon’un en çok satan 100 kitap listesinden hiç düşmeyen bu efsane kitaptaki ilkeleri dikkat ve istikrarla uygulayarak:
●Yatırımcılıkla spekülasyonun farkını öğrenerek spekülasyondan korunacak,
●Yatırımcı profilinizi, riske bakış açınızı öğrenerek kendiniz için doğru yatırım stratejisini oluşturacak,
●Özel emeklilik fonlarınızı etkili ve verimli yönetmeyi öğrenecek,
●Birikimlerinizi krizlere, enflasyona ve panik dalgalarına karşı koruyacak,
●Orta ve uzun vadede akılcı, sürdürülebilir ve reel getiriler elde edecek,
●Niteliği ne olursa olsun varlıkların doğru değer ve fiyatlarını güvenilir şekilde bilecek,
●Akıllı bir yatırımcı için panik dalgalarının ve fiyat düşüşlerinin fırsat olduğunun bilincine varacak,
●Doğru zaman ve koşullarda alım-satım yapmanın ilkelerini kavrayacak,
●Gereksiz alım-satım ve pozisyon alımların daima zarar getirdiğini bilecek,
●Değerli ve doğru fiyattan alınmış varlıkları furyalara kapılmadan elde tutmanın önemini anlayacaksınız.
Tahmin edileceği gibi bu kitap kısa vadede zengin olma hayali kuranlara ve spekülatörlere göre değil. Ancak ister birikimlerini koruma ve makul risklerle akılcı getiriler sağlama peşindeki bir pasif yatırımcı olun, ister piyasalara gereken emek ve zamanı harcayarak daha yüksek getiriler elde etme hedefi olan bir aktif yatırımcı, bu kitaptaki ilkeleri özümseyip yatırımlarınıza yansıtırsanız, olağanüstü sonuçlar elde ettiğinizi göreceksiniz.
 
Yatırım gibi zor ve rekabetçi bir alanda 45 yıl önce yazılmış bir kitabın bugün hâlâ çok satanlar listelerinin üst sıralarında yer alması sıradışı bir durum, ancak Benjamin Graham de sıra dışı bir yazar. Warren Buffett, David Abrams, Walter Schloss gibi uzun vadede dahi ortalamaların çok üzerinde getiriler sağlamış ünlü yatırımcıların akıl hocası ve “değer yatırımcılığı” ekolünün yaratıcısı Graham, aynı zamanda fikirlerini açık ve duru şekilde ifade edebilen iyi bir yazar ve ilkelerini kendi parasıyla uygulayarak ortalama üstü getiriler elde eden iyi bir yatırımcıydı. Bu kitapta başarılı yatırımcılara yön veren ilkelerin, ustalarının ağzından en nitelikli ve anlaşılır anlatımını bulacaksınız.
 
Buna ek olarak; Wall Street Journal, Money, Time, Forbes gibi saygın yayınlarda yazmış ünlü finans gazetecisi Jason Zweig’ın bu kitaptaki fikirleri 21. yüzyıl koşullarına uyarlayarak ve kitabın yazımından 30 yıl sonra gerçekleşmiş “dot.com balonu” gibi olayları inceleyerek eklediği “yorum” kısımlarını okuduğunuzda, Graham’in öğretilerinin çok az öğretinin geçebildiği bir testi geçerek hem günümüze, hem geleceğe ışık tutmaya devam ettiğini net bir şekilde göreceksiniz.
 

Akıllı Yatırımcı isimli 648 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Benjamin Graham tarafından kaleme alınmış ve EPSİLON YAYINEVİ yayınevinin 03.03.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Küçük İşler Büyük Özgürlükler Para Kazanmanın Unutturulmuş Sırları pdf oku indir başlıklı makalemizde Küçük İşler Büyük Özgürlükler Para Kazanmanın Unutturulmuş Sırları indir, Küçük İşler Büyük Özgürlükler Para Kazanmanın Unutturulmuş Sırları oku ve Küçük İşler Büyük Özgürlükler Para Kazanmanın Unutturulmuş Sırları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Akıllı Yatırımcı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.