Akıl ve Aklın Doğru Kullanılması Üzerine Düşünceler pdf oku indir

Akıl ve Aklın Doğru Kullanılması Üzerine Düşünceler pdf oku indir

Akıl, insanın en önemli ve en değerli yetisidir. Akıl, ne kadar değerliyse, onu doğru ve etkin bir biçimde kullanmak da o kadar önemli bir konudur. Bunun için de bilgi, yöntem, eğitim vb. hususlara ihtiyaç vardır. Aklın doğru kullanılması konusunda yeterli bir bilinç düzeyine ulaşmadan, aklı doğru ve etkili bir biçimde kullanmak mümkün değildir. Bu konuda bizi aydınlatacak değerlerin başında da felsefe gelir. Ayrıca, din (vahiy), bilim, sanat, ahlâk vb. değerlerin ışığına gereksinim vardır. Bütün bunları bize kazandıracak olan değer de eğitimdir. Bilimsel esaslara dayanan, ciddi ve nitelikli bir eğitim, aklı doğru kullanma konusunda bizim en önemli rehberimiz olacaktır. Gerek hayatta başarılı olmak gerekse karşılaştığımız zorlukların üstesinden gelebilmek için, biricik kılavuzumuz olan aklımızı doğru kullanmamız gerektiğini aklımızdan hiç çıkarmamalıyız.
           
Bu çalışma, aklın önemi, değeri ve onu kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusundaki düşünce ve tespitlerimizi açıklamak amacıyla kaleme alınmıştır.
 

Akıl ve Aklın Doğru Kullanılması Üzerine Düşünceler isimli 64 sayfadan oluşan kitap ; Doç. Dr. Abdullah Aydemir tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 28.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Akıl ve Aklın Doğru Kullanılması Üzerine Düşünceler pdf oku indir - PDF indir