Ailemde Huzur İstiyorum pdf oku indir

Ailemde Huzur İstiyorum pdf oku indir

“Ateşi, kıvılcımken söndürmeli!”
Ailemde Huzur İstiyorum…
İnsan ailede var olur…
Ailede anne-baba ve çocuklar vardır…
Aile insanın büyüdüğü, beslendiği yerdir, kökleridir…
Yuvanın sıcaklığı, nereye gidilirse gidilsin, aranan ve özlenen bir değerdir…
Aile dünyaya gelmenin eşiği, insan olmanın beşiği ve insanlığın geleceğidir…
* * *
Her insan, içinde daha iyi bir insan saklar. Söz ve davranışlarımızla o iyi insanı açığa çıkarabiliriz. Bir insanın kendini iyi hissetmesi, dünyanın iyiye gitmesine katkıdır. Bir çift güzel söz, insanın dengesini yerine getirebilir.
İnsanlar arası ilişkilerde sıkıntı çıkması kaçınılmazdır. Bu sıkıntılar aile bireyleri arasında yaşandığında tüm hayatımızı etkiler. Yaşanan sıkıntıların sebebini herkes önce kendinde aramalı, yanlışı varsa özür dilemeli ve yaşananlardan ders alarak yoluna devam etmelidir. Ayrıca, bir sorunun anlık çözülmesinden daha önemlisi, soruna sebep olan bakış açısını düzeltmektir.
Eşler arasında doğru iletişim ve güzel geçimin oluşabilmesi ve devam edebilmesi için, her iki tarafın da kendi payına ne düştüğünü bilmesi ve elinden gelenin en iyisini yapabilmek için çaba sarf etmesi gerekir. Aksi hâlde, herkes ortaya çıkan sorundan karşısındakini sorumlu tutar. Bu ise çözümsüzlüğün ta kendisidir. Oysa bu, iki tarafın da katkısı olan bir sonuçtur ve çözümü de birlikte bulunmalıdır.
Bu kitap; yaşanmış olaylardan yola çıkarak, ailelerde yaşanan sorunların tespitine ve sorunların çözümünü kolaylaştıracak değişik bakış açıları kazandırmaya yardımcı olacaktır.
 
 

Ailemde Huzur İstiyorum isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Saliha Erdim tarafından yazılmış ve HAYAT YAYINLARI yayınevinin 10.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güçlü ve Mutlu İnsan Yetiştirmek pdf oku indir başlıklı makalemizde Güçlü ve Mutlu İnsan Yetiştirmek indir, Güçlü ve Mutlu İnsan Yetiştirmek oku ve Güçlü ve Mutlu İnsan Yetiştirmek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ailemde Huzur İstiyorum pdf oku indir - PDF indir