Ah Mercimeğim pdf oku indir

tarafından
16
Ah Mercimeğim pdf oku indir

Cevizin dibi kaynıyordu. Aslı’nın gelin gideceği yer Marmaris’ti. Oradaki bir sarrafla evlenecekti. Kızlar laf kazanını habire harlıyorlardı. Ben yine gizli yerimdeydim. Herkes konuşuyordu. Aslı susuyordu. “Ne şanslısın. Tüm yıl tatil gibi olacak sana.” “Sen zaten altın gibiydin, bir de altıncıya düştün kız.” “Altın suyuna battın da çıktın say bacım.” Herkes, her şeyi diyordu da bir tek Aslı’nın dilinde laf yoktu.
 
Evlerde, yollarda, yol kenarlarında lafazanlıklar, eprimiş pabıçlar, hardal sarısı pantollar, it ayağı yemiş gibi gezen gobeller… Yalan dünya, zalım dünya… Sen bekle ecik, bir yağmur yağacak düzelecek her şey…
 
Ah Mercimeğim, en olmayacağı olur eden sebatkârlığın hikâyeleri. Aşkın ve tutunmanın halleri…
 
Mustafa Çiftci’nin yeryüzüne iyilikle bakan masalsı dünyasından… Taşranın ağrıları, heves ve rüyaları…
 

Ah Mercimeğim isimli 107 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Mustafa Çiftci tarafından kaleme alınmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 10.02.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İspanyol Aşk Aldatmacası pdf oku indir başlıklı makalemizde İspanyol Aşk Aldatmacası indir, İspanyol Aşk Aldatmacası oku ve İspanyol Aşk Aldatmacası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ah Mercimeğim pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.