Adıgüzel ile Gülçiçek’in Hikayesi pdf oku indir

Adıgüzel ile Gülçiçek’in Hikayesi pdf oku indir

Bu aşk hikâyesi, Gürcistan’ın Borçalı Bölgesinin Sadaklı yerleşkesinde yaşanmıştır. Bu yerleşkede yaşayan, Terekeme/Karapapak Türklerinden Kerim oğlu Adıgüzel ile Han Kızı Kinevart’ın (Gülçiçek)akıllara durgunluk veren aşkları anlatılmaktadır. Her iki genç, aşkları uğruna atlarına atladıkları gibi dolu dizgin kaçarak ormana sığınmışlardır. Hanın ve adamlarının takibi sonucunda, sığındıkları ormanda bulunamayınca, Han tarafından orman yaktırılıyor. Yakılan ormanın ateşi içinden kurtulma şanslarının olmadığını gören iki aşık, bir birlerine sarılarak, çığlık çığlığa yanıp kül olmuşlardır. Yazarın büyük baba soyundan olan Adıgüzel, o günden sonra hiç unutulmamıştır. Yazar, o gün yaşanan bu acı olayı kaleme alarak, okuyucularına sunmuştur.
 

Adıgüzel ile Gülçiçek’in Hikayesi isimli 93 sayfadan oluşan kitap ; Mürsel Adıgüzel tarafından yazılmış ve DAHİ YAYINCILIK yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ateşten Düşünceler Bir Nietzsche Portresi pdf oku indir başlıklı makalemizde Ateşten Düşünceler Bir Nietzsche Portresi indir, Ateşten Düşünceler Bir Nietzsche Portresi oku ve Ateşten Düşünceler Bir Nietzsche Portresi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Adıgüzel ile Gülçiçek’in Hikayesi pdf oku indir - PDF indir