Adı Konmamış Çağda Yeni Anne Babalar pdf oku indir

Adı Konmamış Çağda Yeni Anne Babalar pdf oku indir

Her kuşak çocukluğunun renklerini kendi çocuklarına armağan olarak saklamayı düşünür. Her kuşak dünü bugüne, bugünü yarına taşıyacak toplumsal çerçevenin kavi olmasını talep eder.
 
Barbarosoğlu ve Şişman, neoliberal politikaların inşa ettiği yeni ebeveyn kültürünü, anne baba olmanın tarihî tecrübesi üzerinden değerlendirerek günümüzde çocuk yetiştirmenin neden giderek zorlaştığını hem genç anne babaların hem de eski kuşakların anlaması için bir izlek ortaya koyuyor.
 
Adı Konmamış Çağda Yeni Anne Babalar, çağdaş çocuk yetiştirme süreçlerine ve ebeveynlerin karşı karşıya olduğu güncel sorunlara, tecrübe ile bilgiyi harmanlayan bir bakış açısı ile yaklaşıyor. Gelecek kuşakları yetiştirme sorumluluğunu sadece anne babalara yükleyen toplumsal çerçevenin artıları ve eksileri, filmler, romanlar, hikâye ve masallar üzerinden analiz ediliyor.
 
 

Adı Konmamış Çağda Yeni Anne Babalar isimli 158 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Fatma Barbarosoğlu tarafından kaleme alınmış ve İNSAN YAYINLARI yayınevinin 16.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocuklarımıza Namazı Nasıl Sevdirelim pdf oku indir başlıklı makalemizde Çocuklarımıza Namazı Nasıl Sevdirelim indir, Çocuklarımıza Namazı Nasıl Sevdirelim oku ve Çocuklarımıza Namazı Nasıl Sevdirelim pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Adı Konmamış Çağda Yeni Anne Babalar pdf oku indir - PDF indir