Adalet Nizamı pdf oku indir

Adalet Nizamı pdf oku indir

“Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutun, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Herhangi bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya itmesin. Adaletli olun; bu, takvâya daha uygundur. Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.” (Mâide: 5/8)
 
İslam’da adalet hayatın her alanında tezahür etmelidir. Savaşta, barışta, nimetlerin paylaşımında, ölçü ve tartıda, verilen sözlerde, iş hayatında ve ücrette, çocuklar arasındaki sevgi ve mal paylaşımında, eşimize, komşularımıza, kısaca her daim her yerde adalet. Öyle ki İslam ibadette dahi adaleti tavsiye ediyor. Nefsimizin ve bedenimizin bizde hakkı olduğunu beyan ediyor.
 
Hülasa adalet, kâinatın düzeni, bir devletin bekası, ailenin ve toplumun huzuru, dünyanın saadeti, müminlerin ise ahirette huzur ve mutluluğudur.
 

Adalet Nizamı isimli 344 sayfadan oluşan kitap ; Bekir Gülce tarafından yazılmış ve YÜZLEŞME YAYINLARI yayınevinin 25.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Levamiu’l-Ukul Ramuzu’l-Ehadis Şerhi 2.Cilt pdf oku indir başlıklı makalemizde Levamiu’l-Ukul Ramuzu’l-Ehadis Şerhi 2.Cilt indir, Levamiu’l-Ukul Ramuzu’l-Ehadis Şerhi 2.Cilt oku ve Levamiu’l-Ukul Ramuzu’l-Ehadis Şerhi 2.Cilt pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Adalet Nizamı pdf oku indir - PDF indir