Adalet Divanı pdf oku indir

Adalet Divanı pdf oku indir

Yargının siyasallaşması, siyasal iktidarların hukuk insanlarını kişiliksizleştirerek güdümlü hale getirmesi Türkiye’nin ezeli sorunudur. Bu sürece dâhil olma yoluna rıza gösteren yargı mensuplarının haliyle şahsiyetsizliği tercih ettikleri gözlenir. Böyle bir mekanizmaya teslim olan adalet sisteminden hakkın vuku bulması mümkün değildir. Buna dair tecrübeleri yaşayadurduğumuzu, bunun geçmişten bugüne Türkiye hukuk sisteminin en önemli sorunu olduğunu biliyoruz.

Öte yandan, evrensel bellekten mahrumiyet ve şahsi doyumsuzluk, zorbayı zorba, faşisti faşist yapıyor. Maalesef insanlık tarihi bu metaforun figüratif örnekleriyle dopdolu. Sadece tarih mi? Kültür, sanat, edebiyat eserleri; tiyatrolar, şarkılar, şiirler bu figüratif kahramanların zelil hallerinin betimlemeleriyle büyük bir külliyat halinde hizmetimizde.
İşte şair Cevat Akkanat bu kitabında, adaletin hem Türkiye pratiğini hem de bahsettiğimiz büyük külliyat içindeki görünümlerini konu edindi. Şiirsel bir üslup, çarpıcı saptamalar ve tehlikeli sular sizi bekliyor.
 

Adalet Divanı isimli 158 sayfadan oluşan kitap ; Cevat Akkanat tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tahta Kılıçlar pdf oku indir başlıklı makalemizde Tahta Kılıçlar indir, Tahta Kılıçlar oku ve Tahta Kılıçlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Adalet Divanı pdf oku indir - PDF indir