80’li, 90’lı ve 2000’li Yıllarda Televizyon Reklamlarında Erkek Olmak pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir
  • Anasayfa
  • Tarih
  • 80’li, 90’lı ve 2000’li Yıllarda Televizyon Reklamlarında Erkek Olmak pdf

80’li, 90’lı ve 2000’li Yıllarda Televizyon Reklamlarında Erkek Olmak pdf


80’li, 90’lı ve 2000’li Yıllarda Televizyon Reklamlarında Erkek Olmak pdf

Erkek kimliğinin tek tip değil, çeşitlilik arz eden bir olgu olduğunun anlaşılmasıyla beraber erkeklik çalışmalarında bir paradigma değişimi yaşanmıştır. Diğer yandan, erkekliğin belirli bir sosyo-kültürel bağlamdaki ideal tipi olarak tanımlanabilecek hegemonik erkekliğin akademik olarak diğer erkekliklerden daha sık çalışıldığı görülm üş, erkekliğin bu türünün diğer erkeklikleri bir anlamda “hegemonyası altına aldığı” düşünülmüştür. Farklı erkek kimliklerinin, toplumla refleksif bir ilişki içerisinde olan medyadaki sunumu bu açıdan önem kazanmaktadır. Bu çalışmada 80’li, 90’lı ve 2000’li yıllarda Türkiye’deki televizyon reklamlarında sunulan erkekliklerin serüveni incelenmekte ve bu temsil sürecinde izlenen eril medya stratejileri açıklanmaya çalışılmaktadır.
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Aykut Sığın tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tarihçinin Kayıtları’na (Shi Ji) Göre Hunlar pdf başlıklı makalemizde Tarihçinin Kayıtları’na (Shi Ji) Göre Hunlar indir, Tarihçinin Kayıtları’na (Shi Ji) Göre Hunlar oku ve Tarihçinin Kayıtları’na (Shi Ji) Göre Hunlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


80’li, 90’lı ve 2000’li Yıllarda Televizyon Reklamlarında Erkek Olmak pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?