5510 Soru Bankası pdf oku indir

5510 Soru Bankası pdf oku indir

Değerli Arkadaşlarım,

5510 sayılı bu özel Kanunun analiz edilmesi ve daha anlaşılır kılınması için kitabın oluşturulma süreci uzun bir çalışmanın sonucudur. Kanunun çok amaçlı ve kapsamlı ifadelerinin ve bent sarmalının anlaşılmasını zorlaştırması herkesin üzerinde hemfikir olduğu bir konu olduğuna inanıyorum. Bu kitabın oluşturulması tam da bu sorunun çözümünü de içermektedir. Kanunu bir kere okuduktan sonra bu kitabın sorularını çözerken size hiç de yabancı gelmeyecek bilgilerin olduğunu göreceksiniz. Çünkü Kanunun 1 inci maddesinden 107 inci maddesine kadar 1270 soru, madde madde kuralı ile kullanımınıza sunulmuştur. Bu kitabın en büyük özelliklerinden biri de soru kalıpları ve şıklarının tamamını okurken size hissettirmeden Kanunun tamamını okutturmuş olmasıdır. Bu nedenle soruları da anlayarak okumanız önem arz ediyor.

Değerli arkadaşlarım kitabın içerisinde çok zor ve karmaşık soru çeşitleri de vardır. Amaç size Kanunu tam anlamıyla kavratmak stratejisi üzerine kuruludur. Varsayım sorular, boşlukların doldurulması, öncülü sorular ve diğer farklı soru tipleri ile daha önce hiç karşılaşmadığınız şık yöntemleri bu kitapta karşınıza çıkacaktır. Çözerken zorlandığınız soruları işaretleyerek daha sonra tekrar okumanız önerilir. Soruların tamamı bilgi verdiği için sorunun kalıplarının anlaşılarak okunması, soru çözümünde yanlış şıkkı bulurken diğer üç şıkkın doğru bilgiler olduğunu veya doğru şıkkı bulurken diğer bilgilerin de yanlış olduğunu bilerek şıkların da bilinçli okunmasını öneriyorum.

Kanunu kılçıklarından ayıran bu kitabın Kurumun misyonu ve vizyonuna olan katkısı dışında siz değerli arkadaşlarımın gireceği sınavda başarınızı da yükselteceğine ve sınav dışında ise kavradığınız bilgilerle Kuruma olan entegrasyonunuzu arttıracağına inanıyorum.
Saygılarımla…
 

5510 Soru Bankası isimli 314 sayfadan oluşan kitap ; Soner Örs tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 24.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eğlenerek 12 Buçuk Günde İngilizce Öğrenmek İster Misin? pdf oku indir başlıklı makalemizde Eğlenerek 12 Buçuk Günde İngilizce Öğrenmek İster Misin? indir, Eğlenerek 12 Buçuk Günde İngilizce Öğrenmek İster Misin? oku ve Eğlenerek 12 Buçuk Günde İngilizce Öğrenmek İster Misin? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

5510 Soru Bankası pdf oku indir - PDF indir