40 Makam 40 Anlam pdf oku indir

tarafından
13
40 Makam 40 Anlam pdf oku indir

“Bu kitapta makâmların hem anlamlarını hem de duygu dünyalarını sizlere açıyoruz. Müziği ‘eğlence’ değil, bir ‘kendini ve özünü bilme’ aracı olarak gördüğümüz için makâmları da anlamlarıyla sizlere tanıtmak istedik. Hem zihninize hem de zevkinize hitap ederek… Bunun için bugün bilinen 119 makâmdan 40’ını seçtik. Bu kitapta 40 makâmın her birinin taşıdığı anlamı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Elbette çağrışım kişiden kişiye değişir. Biz makâmların anlamlarını hem mûsikî mirasımıza hem de kendi mûsikî birikimimize dayanarak ortaya koymaya çalıştık. Kitabımızı iki kısma ayırdık. İlk kısımda sizlere müziğimizin temel kavramları olan perde, makâm ve usûlün ne olduğunu teknik ayrıntılara girmeden sâde bir üslup ile anlatmaya çalışıyoruz. İkinci kısımda ise 40 makâmın özelliklerini, anlamını, çağrışımlarını açıklamaya çalıştık. Bir yandan da sazlarımız, bestekârlarımız, müziğimiz üzerine sohbet ettik. Size tavsiyemiz, her makâm için verdiğimiz örnek eseri dinleyerek o bölümü okumanız. Bir yandan kulağınız, bir yandan gözünüz ve ikisinin hitap ettiği gönlünüz o makâmla dolarak sohbetimize katılınız.”
 

40 Makam 40 Anlam isimli 320 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Savaş Ş. Barkçin tarafından kaleme alınmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 01.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Esmaü'l - Hüsna Şerhi pdf oku indir başlıklı makalemizde Esmaü'l - Hüsna Şerhi indir, Esmaü'l - Hüsna Şerhi oku ve Esmaü'l - Hüsna Şerhi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

40 Makam 40 Anlam pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.