19. Yüzyılda Balkanlarda Büyük Güçlerin Rekabeti (İsyanlar ve Savaşlar) pdf oku indir

19. Yüzyılda Balkanlarda Büyük Güçlerin Rekabeti (İsyanlar ve Savaşlar) pdf oku indir

Balkanlar tarihsel olarak Osmanlı İmparatorluğu’nun başlıca yayılma alanı olmuştur. Osmanlı İmparatorluğu bir Asya veya Ortadoğu İmparatorluğundan çok, bir Balkan İmparatorluğu görünümündeydi. Bunun böyle olmasındaki en önemli etken Osmanlı İmparatorluğu’nun ekonomik gelirlerinin önemli ölçüde Balkanlar’dan elde ediliyor olmasıdır. Buna beşeri kaynakları da eklemek mümkündür. Öyle ki  İmparatorluğun 215 sadrazamından 62’si Balkanlı idi. Ayrıca İmparatorluğun en çok Balkanlar’a önem verdiği de bilinmektedir.  Bu nedenledir ki Asya ve Ortadoğu’dan çok daha fazla yatırım Balkan coğrafyasına yapılmıştır.
 

19. Yüzyılda Balkanlarda Büyük Güçlerin Rekabeti (İsyanlar ve Savaşlar) isimli 73 sayfadan oluşan kitap ; Sabri Can Sannav tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 27.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sultan Abdülhamid Han İslamcılık ve Tarih Söyleşileri pdf oku indir başlıklı makalemizde Sultan Abdülhamid Han İslamcılık ve Tarih Söyleşileri indir, Sultan Abdülhamid Han İslamcılık ve Tarih Söyleşileri oku ve Sultan Abdülhamid Han İslamcılık ve Tarih Söyleşileri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

19. Yüzyılda Balkanlarda Büyük Güçlerin Rekabeti (İsyanlar ve Savaşlar) pdf oku indir - PDF indir